Klasa A: Lubań Tylmanowa - Czarni Czarny Dunajec 2-3

Miłe złego początki - tak można powiedzieć o inauguracyjnym występie tylmanowian.

Tak padły bramki:

8 min. (1-0) - T. Udziela ograł ostatniego obrońcę i ze stoickim spokojem posłał pikę do siatki.

15 min. (1-1) - Nie popisała się obrona. Piłka została rzucona za obrońców i Dzielawa posłał ją do bramki obok bramkarza.

42 min. (1-2) - Z "jedenastki" nie pomylił się grający trener gości Pająk.

55 min. (1-3) - W finalnej części kontry poszło dośrodkowanie spod linii bocznej i M. Głowacz trafił głową do siatki.

75 min. (2-3) - Poszło zagranie ze środka do boku, gdzie M. Konopka ograł obronę i lewą nogą posłał futbolówkę pod poprzeczkę.

Powiedział po meczu Marek Żołądź (Lubań - trener): W 42 minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Wybijałem piłkę i pobiegłem za nią, by nie wyszła na aut. Sędziowie uznali, że przekroczyłem przepisy i wskazali na "wapno". Po przerwie ustawiłem drużynę bardziej ofensywnie, by odrabiać straty. Nadzialiśmy się na kontrę. Potem domagaliśmy się rzutu karnego i protestujący T. Udziela musiał opuścić boisko. Od 70 minuty graliśmy już w dziewiątkę, bo pod prysznic odesłany został Michalik. Postawiliśmy jednak wszystko na jedną kartę. Mimo nieprzychylnego losu i potwornego upału posiadaliśmy inicjatywę, ale też nadziewaliśmy się na kontruderzenia. Wtedy świetnie interweniowali bramkarze - Pierzga (do momentu kontuzji) i Gołdyn. Udało nam się tylko zmniejszyć rozmiary porażki.

Klasa A, I kolejka - 9 sierpnia 2009

Lubań Tylmanowa - Czarni Czarny Dunajec 2-3

T. Udziela 8, M. Konopka 75 - Dzielawa 15, Pająk 42(k), M. Głowacz 55

Sędziował: Marcin Niewiarowski (Rokiciny Podhalańskie).

Żółte kartki: K. Ciesielka, B. Konopka, Żołądź - Kantor, Marek Topór, Palenik.

Czerwone kartki: T. Udziela (58 min. za niesportowe zachowanie), Michalik (70 min. za przerwanie akcji w sytuacji sam na sam).

Lubań: Pierzga (70 Gołdyn) – Kasprzak (46 J. Noworolnik), R. Kozielec (63 W. Noworolnik), P. Ciesielka, Ł. Kozielec, T. Udziela, M. Konopka, B. Konopka, Michalik, Żołądź (58 Kurnyta), K. Ciesielka.

Czarni: Kajmowicz – Kantor, Gacek, Szwajnos, Szaflarski (88 J. Obrochta), Palenik, Marek Topór, Kolbercki, M. Głowacz (78 Stopka Studencki), Dzielawa (75 Bulas), Pająk.